Results 24 September 2016

Division One

Northern Wanderers   5 – 58   Blaydon Development
Novocastrians 2   80 – 12   Middlesbourgh Wasps
Billingham Lions   17 – 5   Gateshead 2
Morpeth Reivers   3 – 77   Percy Park Lions

Division Two

Acklam Talbots   48 – 39  Darlington MP 3
Ryton 2   24 – 27   Medicals 2
Stockton Saracens  24 – 35   Consett 2
Durham City Saracens   36 – 19  Hartlepool Rovers Heughers  (DC started uncontested scrums)
West Hartlepool Stags   W – L   Corbridge Centurions (lack of players)
Ryton 2   22 – 27  Medicals 2
South Shields Westoe 2   19 – 40   Horden & Peterlee 2

Results 17 September 2016

Division One

Percy Park Lions   24  – 3   Alnwick 2
Darlington MP 2    31 – 26   Billingham Lions
Gateshead 2   17 – 14   Morpeth Reivers
Tynedale Raiders   46 – 7   Blaydon Development
Middlesbrough Wasps  P – P  Northern Wanderers

Division Two

Bishop Auckland 2   10 – 57   West Hartlepool Stags
Ryton 2   33 – 31   Consett 2
Darlington MP 3   89 – 14   Barnard Castle 2
Corbridge Centurions   17 – 33   South Shields Westoe 2
Stockton Saracens   38 – 15   Acklam Talbots
Hartlepool Rovers Heughers   38 – 32   Horden & Peterlee 2

Results 10 September 2016

Division One

Alnwick 2   42 – 22   Middlesbrough Wasps
Blaydon Development   L – W   Gateshead 2  (Lack of players)
Morpeth Reivers   82 – 0   Novocastrians 2
Northern Wanderers   12 – 33   Percy Park Lions
Darlington MP 2   26 – 34   Blaydon Georgians

Division Two

Barnard Castle 2   W – L   Corbridge Centurions
Bishop Auckland 2   21 – 21  Consett 2
Durham City Saracens   45 – 36   Acklam Talbots
Ryton 2   24 – 26 West Hartlepool Stags
South Shields Westoe 2   55 – 15   Hartlepool Rovers Heughers
Stockton Saracens  5 – 39   Darlington MP 3

Results 3 September 2016

Division One

Gateshead 2   10 – 31   Alnwick 2
Billingham Lions   81 – 17   Northern Wanderers
Middlesbrough Wasps   48 – 3   Blaydon Development
Tynedale Raiders   81 – 10   Morpeth Reivers
Percy Park Lions   17 – 24   Novocastrians 2

Division Two

Acklam Talbots   59 – 0   Bishop Auckland 2
Barnard Castle 2   10 – 45   South Shields Westoe 2
Consett 2   22 – 7   Durham City Saracens
Horden & Peterlee 2   W – L   Corbridge Centurions ( lack of players )
Darlington MP 3   20 – 15   Ryton 2
West Hartlepool Stags   88 – 3  Hartlepool Rovers Heughers