Results 14 October 2017

14 October 2017

Acklam Talbots   29 – 39   Medicals 2
Barnard Castle 2   15 – 17   Hartlepool 2
Darlington MP 3   34 – 24   Bishop Auckland 2
South Shields Westoe 2   24 – 15   Consett 2
Durham City Saracens   0 – 21   Hartlepool Rovers Heughers
Horden & Peterlee 2   33 – 28   Stockton Saracens

7 October 2017

Alnwick 2   63 – 8   Gateshead 2
West Hartlepool Stags   5 – 76   Billingham Lions
Darlington MP 2   29 – 22   Blaydon Georgians
Percy Park Lions   24 – 43   Middlesbrough Wasps
Novocastrians 2   19 – 34   Morpeth Reivers
Tynedale raiders   91 – 0   Northern Wanderers

Medicals 2   50 – 31   Barnard Castle 2
Bishop Auckland 2   L – L   Durham City Saracens
Consett 2   30 – 36   Darlington MP 3
Stockton Saracens   24 – 36   Hartlepool Rovers Heughers
Horden & Peterlee 2   22 – 7   South Shields Westoe 2

Results 30 September 2017

Alnwick 2   31 – 14   Billingham Lions

Billingham Lions   51 – 17   NorthernWanderers
Blaydon Georgians   38 – 15   Middlesbrough Wasps
Morpeth Reivers   26 – 5   Darlington MP 2
Gateshead 2   10 – 26   West Hartlepool Stags
Tynedale Raiders   49 – 14   Percy Park Lions

Hartlepool Rovers Heughers   33 – 25   Acklam Talbots
Durham City Saracens   7 – 39   Barnard Castle 2
Bishop Auckland 2   16 – 13   Hartlepool 2
Stockton Saracens   17 – 21   Darlington MP 3
Medicals 2   19 – 29   SS Westoe 2
Consett 2   10 – 24   Horden & Peterlee 2

Results 23 September 2017

Alnwick 2   L – L   Billingham Lions
Darlington MP 2   47 – 19   Percy Park Lions
Middlesbrough Wasps   33 – 3   Gateshead 2
West Hartlepool Stags   19 – 38   Morpeth Reivers
Northern Wanderers   19 – 41   Novocastrians 2

Acklam Talbots   W – L   SS Westoe 2
Barnard Castle 2   29 – 32   Bishop Auckland 2
Hartlepool 2   17 – 40   Consett 2
Horden & Peterlee 2   39 – 12   Medicals 2

 

Results 16 September 2017

Blaydon Georgians   34 – 5   Alnwick 2
Billingham Lions   65 – 0   Gateshead 2
Tynedale Raiders   3 – 39   Darlington MP 2
Novocastrians 2   20 – 17   Middlesbrough Wasps
Morpeth Reivers   60 – 8   Northern Wanderers
Percy Park Lions   W – L  West Hartlepool Stags

Consett 2   19 – 46   Acklam Talbots
Hartlepool 2   20 – 25   Barnard Castle 2
Stockton Saracens   17 – 17   Bishop Auckland 2
Horden & Peterlee 2   L – W   Darlington MP 3
Hartlepool Rovers Heughers   32 – 24   South Shields Westoe 2

Results 2nd & 9th September 2017

Division One

Morpeth Reivers   33 v 17   Alnwick 2
Billingham Lions   26 v 59   Darlington MP 2
Blaydon Georgians   43 v 36   Northern Wanderers
Percy Park Lions   45 v 14   Gateshead 2
West Hartlepool Stags   25 v 12   Middlesbrough Wasps
Novocastrians 2   12 v 72   Tynedale Raiders

Alnwick 2 * Win    21 v 29    Novocastrians 2 * NFR
Middlesbrough Wasps   32 v 21   Billingham Lions
Blaydon Georgians   26 v 15   Tynedale Raiders
Darlington MP 2   71 v 15   West Hartlepool Stags
Gateshead 2   0 v 33   Morpeth Reivers
Northern Wanderers   12 v 52   Percy Park Lions

Division Two

Acklam Talbots   46 v 19   Barnard Castle 2
Bishop Auckland 2   7 v 29   SS Westoe 2
Consett 2   43 v 27   Stockton Saracens
Durham City Saracens   7 v 31   Horden & Peterlee 2
Hartlepool Rovers Heughers   69 v 5   Hartlepool 2
v
Acklam Talbots   41 v 29   Darlington MP 3
Barnard Castle 2   7 v 48   Stockton Saracens
Bishop Auckland 2 v Consett 2
SS Westoe 2   36 v 41   Durham City Saracens
Horden & Peterlee 2   7 v 60   Hartlepool Rovers Heughers

Results 25 March 2017

Division One

Tynedale Raiders   38 – 36   Darlington MP 2

Division Two

Barnard Castle 2   18 – 34   Horden & Peterlee 2
Consett 2   20 – 27   Acklam Talbots (uncontested scrums)
Stockton Saracens   W – L   Ryton 2
West Hartlepool Stags   93 – 19   Bishop Auckland 2
Durham City Saracens   65 –  29   Darlington MP 3

Results 18 March 2017

Alnwick 2   W v L   Novocastrians 2
Percy Park Lions  32 v 19  Billingham Lions

Morpeth Reivers  33 v 14   Middlesbrough Wasps
Blaydon Development   L v W   Gateshead 2

Acklam Talbots   53 v 5   Consett 2
Northern Wanderers   32 v 15   Darlington MP 3

Horden & Peterlee 2 v South Shields Westoe 2
West Hartlepool Stags   L v  W   Medicals 2

Hartlepool Rovers Heughers   29 v 20   Corbridge Centurions
Durham City Saracens   8 v 39  Stockton Saracens

Ryton 2   L v W   Barnard Castle 2
Bishop Auckland 2   23 v 28   Novocastrians 3

Results 11 March 2017

Division One

Alnwick 2   W – L   Gateshead 2 (lack of players)
Novocastrians 2   8 – 28   Billingham Lions
Northern Wanderers   P – P   Tynedale Raiders  (NW had cup game)

Division Two

Acklam Talbots   ? – ?   Durham City Saracens
Barnard Castle 2   0 – 36   West Hartlepool Stags
Bishop Auckland 2   22 – 22   Stockton Saracens
Horden & Peterlee 2   38 – 36   Corbridge Centurions
Hartlepool Rovers Heugers   L – W   Darlington MP 3  (lack of players)
Medicals 2   P – P   Consett 2  (Medicals had cup games)
Ryton 2   L – W   South Shields Westoe 2  (lack of players)

Results 25 February 2017

18 February 2017

Novocastrians 2   13 – 14   Percy Park Lions
Hartlepool Rovers Heughers   32 – 5   Consett 2

Division One

Alnwick 2   47 – 5   Novocastrians 2
Percy Park Lions   84 – 0   Blaydon Development
Middlesbrough Wasps   38 – 7   Gateshead 2
Northern Wanderers    14 – 68   Morpeth Reivers
Blaydon Georgians    24 – 27   Billingham Lions

Division Two

Acklam Talbots   15 – 0   Barnard Castle 2
Bishop Auckland 2    48 – 19   South Shields Westoe 2
Durham City Saracens   29 – 73   Medicals 2
Horden & Peterlee 2   33 – 14   Darlington MP 3
West Hartlepool Stags   27 – 7   Stockton Saracens